Bij het schilderen van olieverf is medium nodig. Dit hulpmiddel is verkrijgbaar in flesjes.
Gezuiverde lijnolie: maakt de olieverf vloeibaar en verhoogt de glans en verlengt de droogtijd. Dit medium dient u niet te gebruiken in de onderste lagen. U kunt dit medium verdunnen met terpentijn of terpentine.
Alkydmedium: verhoogt het vloeien of de transparantie van olieverf. Het verkort de droogtijd van olieverf.
U kunt dit medium verdunnen met terpentijn of terpentine en is ook geschikt als glaceermedium.
Terpentijn: verdunt de olieverf en maakt de olieverf mager. Laat penseelstreken vervloeien. Alleen in de onderste lagen gebruiken.
Standolie: geschikt om zelf (glaceer) medium van te maken. Verhoogt de glans sterk en verlengt de droogtijd.
Siccatief Coutrai: Geschikt om de droogtijd van olieverf mee te bekorten. Spaarzaam gebruiken i.v.m. de elasticiteit en de duurzaamheid van de verf.
Waterverdunbare Olieverf medium: Verhoogt de vloeibaarheid en de transparantie van de waterverdunbare olieverf. Maakt de verf vetter en verhoogt de glans. Als u aan de tussenlagen schildert dient u het te verdunnen met water. Niet in de onderste laag gebruiken. (Zie aanwijzingen op het flesje).